Jak poprawić jakość swojego życia?

Chyba każdy chciałby powiedzieć, że dobrze mu się żyje. Czy tak jest? To już my sami musimy tak naprawdę ocenić. Nie będzie to łatwe, ale dopóki mamy czas, możemy robić wszystko tak, aby jeszcze coś zmienić. Jeżeli nie wiemy jak tego dokonać, to śmiało może bazować na wiedzy innych osób. Na poradnikach, którym mamy mnóstwo pod ręką. Jeden z takich poradników napisała niesamowita Rhonda Byrne od Tania Ksiażka. Nosi on tytuł “Sekret. Nauki na każdy dzień”. Inny poradnik napisał David Rock. Jego tytuł nosi “Ciche przywództwo. Sześć kroków do polepszenia efektywności w pracy”.

“Sekret. Nauki na każdy dzień”

Książka, którą można nazwać kontynuacją pierwszego dzieła Rhondy Byrne. “Sekret” sprzedał się w ilości sześciu milionów egzemplarzy. Jeżeli dorzuci się do tego ilość DVD z filmem, który został nakręcony na podstawie tej książki, to wyjdzie tego ponad dziewięć milionów. Film w wersji DVD obecnie nie jest dostępny, ale całkiem możliwe, że jego wydanie będzie wznowione. Ta książka z kolei to tak jakby kontynuacja poprzednich myśli, które mają być wsparciem dla czytelników. Jak sam tytuł mówi – w środku można znaleźć nauki na każdy dzień, które mogą nam pomóc zmienić swoje życie. Nie będzie to łatwe. Przecież jak to mówią, “nie od razu Rzym zbudowano”. Tak samo my nie zmienimy od razu swojego życia. Do tego będzie daleka droga, ale trzeba próbować. Tylko dzięki temu będziemy w stanie za jakiś czas stwierdzić, że wszystko idzie ku lepszemu. Trzeba wierzyć, że tak się uda, a książka pani Byrne będzie dla nas doskonałą motywacją.

“Ciche przywództwo. Sześć kroków do polepszenia efektywności w pracy”

Czytając ten tytuł można mieć wrażenie, że jest to książka przygotowana tylko dla ludzi biznesu. Po części tak jest, ale jak się okazuje – z wiedzy tutaj zawartej korzystać mogą nawet…rodzice, którzy chcą się dogadać ze swoimi dziećmi. David Rock chce nam pokazać jak dowodzić ludźmi. Jak się z nimi dogadywać, aby Ci faktycznie chcieli nas słuchać. Są wśród nas takie osoby, które mają w sobie silnie wykształcone cechy przywódcy. Są wśród nas takie osoby, które takich cech nie mają. Ze spokojem wszystkiego można się nauczyć. Tylko trzeba tego chcieć. Trzeba wiedzieć, gdzie szukać takiej zamkniętej wiedzy, dzięki której uda nam się zostać dobrym przywódcą. Wiedza przekazywana przez Rocka może zaskoczyć nie jedną osobę. Krok po kroku, a wszyscy będą wiedzieć jak postępować. Poradnik, który cieszy się niesamowitą popularnością wśród wielu osób, przekazywany dosłownie z ręki do ręki.